כל היתרונות של משחת שניים ללא פלואוריד | Himalaya

אתר היבואן

משלוח לנקודת איסוף בקניה מ 99 ₪ – חינם

משלוח עד הבית בקניה מ 159 ₪ – חינם

משלוח לנקודת איסוף
בקניה מ 99 ₪ – חינם

משלוח עד הבית
בקניה מ 159 ₪ – חינם

היתרונות של משחת שניים ללא פלואוריד

תוכן עניינים

פלואוריד הוא מרכיב מוכר ומומלץ במשחת שיניים בשל יכולתו למנוע עששת ולקדם את בריאות הפה. עם זאת, פעמים רבות הפלואוריד המוסף למשחות שיניים מגיע ממקורות סינתטיים וצריכתו בכמויות גדולות מידי עלולה לגרום לנזק. יתר על כן, צחצוח יסודי פעמיים ביום דואג להסרת העששת ולמניעת הצטברות אבנית גם ללא שימוש בפלואוריד. ההמלצה לשימוש בפלואוריד נובעת מהחשש -ה לא מוצדק פעמים רבות – שהשיניים לא יצוחצחו היטב.

לאור זאת, יש רבים שעדיין מעדיפים משחת שיניים עם פלואוריד ממקורות טבעיים, או משחת שיניים ללא פלואוריד. בבלוג זה נדון ביתרונות של משחת שיניים ללא פלואוריד.

הימנעות מפלואורוזיס

פלואורוזיס הוא מצב הנובע מחשיפת יתר לפלואוריד במהלך התפתחות השיניים, מה שמוביל לשינוי צבע וחריצים בשיניים.

יצוין, כי ניתן להגיע לצריכה מוגזמת של פלואוריד על ידי בליעת חלק מהמשחה, או על ידי צריכת משחה בכמויות גדולות יותר מאלו שלפיהן מחושב ריכוז הפלואוריד המומלץ במשחה. ניתן להימנע מהסיכון לפתח פלואורוזיס על ידי שימוש במשחות ללא פלואוריד.

בטוח יותר לילדים

ילדים שצורכים יותר מדי פלואוריד נמצאים בסיכון לפתח פלואורוזיס, ולכן משרד הבריאות ממליץ על שימוש בכמות משחה בגודל גרגר אורז לתינוקות עד גיל שנתיים ולכמות משחה בגודל גרגר אפונה לפעוטות בגיל שנתיים עד שש, ולוודא שהילדים אינם בולעים את המשחה.

נובע מכאן שעל ידי שימוש בכמות גדולה יותר, או בשל בליעת משחה, עלולה להיגרם צריכת יתר של פלואוריד. על ידי שימוש במשחת שיניים ללא פלואוריד לילדים, ההורים יכולים למנוע את הסיכון של חשיפת יתר לפלואור.

אלטרנטיבה לבעלי בעיות בבלוטת התריס

ישנם מחקרים המראים כי פלואוריד מפריע לתפקוד בלוטת התריס ויכול להחמיר תת פעילות של בלוטת התריס, מצב שבו בלוטת התריס אינה מייצרת מספיק הורמונים. עבור אנשים עם בעיות בבלוטת התריס, שימוש במשחת שיניים ללא פלואוריד יכול להיות חלופה בטוחה יותר.

חלופות טבעיות

ראשית, כפי שציינו, השימוש בפלואוריד, נועד, פעמים רבות, לפצות על צחצוח לא סדיר ולא טוב של השניים. ככל שאתם מצחצחים שיניים באופן סדיר (פעמיים ביום) ובצורה יסודית, אתם דואגים להסיר את העששת ולמנוע הצטברות אבנית, ופחות נזקקים לפלואוריד.

שנית, מותגים רבים של משחות שיניים ללא פלואוריד משתמשים במרכיבים טבעיים אשר נלחמים בחיידקים ובעששת ודואגים לבריאות השיניים בצורה מיטבית.

לסיכום

בעוד שפלואוריד הוא מרכיב מועיל במשחת שיניים לקידום בריאות הפה, ומשרד הבריאות ממליץ על השימוש בו, עדיין ישנם יתרונות לשימוש במשחת שיניים ללא פלואוריד ובסופו של דבר העניין נתון להעדפתו של כל אחד מכם.

משחות השיניים של הימלאיה ופלואוריד

בלוג זה עולה באתר של חברת HIMALAYA, מאחר ולאחר שנים רבות של ניסיון, שימוש ובדיקה בקרב לקוחות רבים, בחרתי בהן כמשחות העיקריות עליהן אני ממליצה לפציינטים שלי. אפרט כאן את היחס של משחות השיניים של הימלאיה לפלואוריד.

גישתה של חברת הימלאיה, הינה להימנע מפלואוריד סינטטי, ובמקומו לכלול במשחות השיניים שלה רכיבים אחרים, טבעיים, אשר ימלאו את הפונקציה של הפלואוריד.

בחלק ממשחות השיניים של הימלאיה  – משחת שיניים איירוודית ומשחת שיניים להגנה מושלמת. – יש פלואוריד. בשתי המשחות, הפלואוריד הינו ממקורות טבעיים בלבד. ריכוז הפלואוריד במשחות של הימלאיה הינו 500 PPM (הריכוז המקסימלי אליו ניתן להגיע בפלואוריד טבעי), פחות מהמלצת משרד הבריאות.

עם זאת, בכל משחות השיניים של הימלאיה, אלו עם הפלואוריד ואלו ללא הפלואוריד ישנם חומרים טבעיים אחרים אשר מטרתם למנוע עששת. בחירה זאת של הימלאיה, נובעת מהתפישה של החברה, כי מרכיבים טבעיים הינם בעלי סגולות עדיפות והינם בריאים יותר ועם פחות השפעות שליליות. לכן החומרים הפעילים במוצריה של הימלאיה מבוססים תמיד על צמחי מרפא וחומרים מהטבע.

בין המרכיבים הטבעיים אפשר לציין את המיסוואק (אזדרכת הודית), חומר טבעי אשר נמצא בכל משחות השיניים של הימלאיה. במסורות רבות מכונה המיסוואק גם עץ השיניים, מאחר ובתרבויות רבות הבחינו בתכונותיו האנטי בקטרייאליות ואנשים היו לועסים את ענפיו כדי לדאוג לבריאות שיניהם. ואכן מחקרים שנעשו בשנים האחרונות הראו כי המיסוואק הינו חומר טבעי, אשר יש לו השפעה אנטיבקטריאלית והוא נלחם בעששת ותורם לבריאות השיניים והחניכיים. חומרים טבעיים נוספים אשר מצויים במשחות השיניים של הימלאיה הם נים, טריפאלה, מנטה, רימון, אננס, פפאיה וחומרים טבעיים רבים אחרים.

אציין כי משחות השיניים של הימלאיה טבעוניות ובעלות תו ויגאן פרנדלי. לא נעשה מחקר בבעלי חיים בקשר למשחות.

הערה: אין לראות בכתבה זו משום יעוץ רפואי, ואין לראות בה משום הסתייגות מהמלצות משרד הבריאות, לייעוץ יש לפנות לרופא השיניים או לשיננית

 

שירלי כהן
שירלי כהן,

שיננית מוסמכת (RDH), בעלת ניסיון של כעשרים שנה. מרפאת דוקטור וורסנו, תל אביב.

 

 

 

משחות שיניים של הימלאיה »

משחות שיניים אורגניות של הילמאיה »

 

מה דעתכם על הכתבה? שתפו איתנו!

חברת הימלאיה היא חברה הודית גאה שנוסדה בשנת 1930 כעסק משפחתי.
המורשת של החברה הייתה תמיד אחת – חקר הטבע ושימוש בכלים של המדע המודרני לפיתוח וייצור מוצרי צמחי מרפא, המבוססים על תורת האיורוודה, הידועה כרפואה העתיקה בעולם.

מאז ועד היום, הימלאיה פיתחה את מסורת הצמחים עתיקת היומין למגוון שלם של פתרונות ,המבוססים על פורמולות חדשניות ומשמשים בסיס למוצריה האיכותיים.
על בסיס הידע הרב, צמחי המרפא של הרפואה ההודית המסורתית ומחקרים מודרניים ומבוקרים הנערכים ע”י החברה באופן קבוע, מפותחים מוצרי הטיפוח והקוסמטיקה של הימלאיה, המתאימים לשימוש יומיומי.
המוצרים, המבוססים על צמחי מרפא עדינים ובטוחים לשימוש, כוללים משחות שיניים, קרמים, תרחיצי פנים, סבונים, תוספי תזונה, שפתונים ועוד רבים אחרים.

כיום יש להימלאיה מעל 10,000 עובדים בכל רחבי העולם, כ-3,000 חקלאים המספקים לה חומרי גלם באופן ישיר, מאות חנויות בהודו המוכרות את מוצריה, הנמכרים גם במעל 90 מדינות בעולם.
להימלאיה צוות מחקר ופיתוח המונה מעל 300 חוקרים – זהו צוות הפיתוח הגדול מסוגו בתחום שילוב צמחי המרפא במוצרי wellness

החזון של חברת הימלאיה הינו לעזור לאנשים להיות בריאים ולקדם איכות חיים בהתבסס על איזון ובריאות מהטבע.
מוצרי החברה מופצים בארץ על ידי חברת ביבלאנס בע”מ, מקבוצת קולנוע חדש, בעלת רשת הנעליים WeShoes (יבואנית בלנדסטון, קרוקס ומותגים רבים נוספים).

מה מעניין אתכם?

עקבו אחרינו ברשתות החברתיות