משחת שיניים עם או בלי פלואוריד?

בואו נברר מה זה בכלל ומה תרומתו לבריאות השיניים

פלואוריד הוא מינרל שנמצא באופן טבעי בקרקע ולכן נמצא אותו גם במים, בצמחים ובבעלי החיים. כמותו במים משתנה בהתאם להרכב הקרקע באותו אזור. מי השתייה הם המקור העיקרי לצריכה של פלואוריד אולם מים מותפלים לא יכילו פלואוריד כמו גם את שאר המינרלים. הפלואוריד נחוץ לגוף בכמויות קטנות מאד ובגופו של אדם מבוגר יש 2.6 גרם שלו בערך.

למרות כמותו הקטנה השפעתו משמעותית. 95% מהפלואוריד בגוף נמצא בעצמות ובשיניים. הוא לוקח חלק בבניית העצמות והשיניים ומהווה חלק מהן. הפלואוריד מתקשר לסידן וזרחן הנמצאים ברוק, שוקע אתם בשכבת האמייל המצפה את השן מתקן ומקשה אותה ואף מייצב את רקמת העצם. שכבת האמייל מגנה על השיניים מעששת, בעיה נפוצה מאד בשל צריכה מופרזת של סוכר.

המאבק על הפלרת מי השתייה בישראל העלה את הנושא לסדר היום הציבורי. יש טענות כי הפלואוריד מצטבר ברקמות הגוף וגורם נזק לתפקודו התקין. נושא זה עדיין לא נסגר וההחלטה עליו הגיעה עד לבג"ץ. ברור שלא צריך להפליר מים של מדינה שלימה ולכפות את זה על כלל האוכלוסייה. רוב מדינות העולם הפסיקו להפליר את המים ואף הגיעו למסקנה כי הפלואור במים עלול לגרום לנזקים. הפלרת המים מזיקה גם לאיכות הסביבה ויש לה הרבה השלכות שלא חשבו עליהן מראש. לעיתים צריך לחשב מסלול מחדש…

הפלואור במשחת השיניים מסייע לשמור על בריאותן. כאן הוא מועיל ומשפיע נקודתית ולא כלל מערכתית כמו במי השתייה. כמובן שלא כדאי לבלוע את משחת השיניים ורצוי לשטוף היטב את הפה לאחר הצחצוח.

הזכות לבחור משחה עם או בלי פלואור, כמו גם לקרוא ולהתעניין בנושא שמורה כמובן לכל אחד מאיתנו.

חברת הימלאיה מייצרת משחות שיניים המבוססות על צמחי מרפא. בחלק מן המשחות תוכלו למצוא קלציום פלואוריד הנקרא גם Fluorspar שהוא הצורה הטבעית בה הפלואור מופיע בכדור הארץ. בצורה זו הפלואור מחובר לסידן ואיננו נספג כלל בגוף.

הרבה אנשים נכנסים אלינו לחנות ומבקשים משחת שיניים ללא פלואוריד. הפלואוריד נתפס כמזיק ומפחיד אנשים רבים. חשוב להדגיש את ההבדל בין הפלואור שבמים לבין זה שבמשחת השיניים.

להימלאיה 5 סוגים של משחות שיניים. שלוש מהן אינן מכילות פלואוריד ושתיים מכילות את הצורה הטבעית שלו "קלציום פלואוריד" בה הפלואור מחובר למולקולה של סידן ואיננו נספג כלל בגוף.

נשמח להסביר לכם על הסוגים השונים ולעזור לכם לבחור במתאימה ביותר.

אין לראות בכתבה לעיל משום יעוץ רפואי, לייעוץ יש לפנות לרופא שיניים.

שתף את הפוסט

פוסטים אחרונים

טיפוח ובריאות
טיפים לתזונה נכונה בסתיו

 טיפים לתזונה נכונה בעונת המעבר התנהלות נכונה בסתיו ובחורף תסייע לנו לשמור על בריאות טובה  ומערכת חיסון חזקה, קבלו כמה טיפים מרפואת האיור וודה על

קרא עוד »
טיפוח ובריאות
איפה ניתן למצוא אותנו?

חלק ממוצרי הימלאיה ניתן למצוא חלק מהמוצרים ברשתות הפארם ורשתות המזון, כמו כן ניתן למצוא בבתי הטבע הבאים: גבעתיים- "טבע גבעתיים" רח' סירקין 18. תל

קרא עוד »
דילוג לתוכן