טריפלה – ניקוי רעלים עדין

טריפלה    Triphala       

ניקוי רעלים עדין

 וחיזוק הגוף

 

מי מאתנו לא צבר רעלים בגופו במשך השנים? ניקוי רעלים הוא תהליך חיוני וחשוב לבריאותנו אבל לא פחות חשוב לדעת להתנקות מבלי לגרום נזק לגוף.

ניקוי איטי וממושך בקצב אחיד הינו תמיד הטוב ביותר. תהליך מהיר ודרסטי מידי עלול להסתיים בכך שהרעלים יחדרו עמוק יותר לרקמות הגוף.

גופנו מנקה את עצמו מרעלים בתהליך חילוף החומרים הטבעי שלו. הטיפול בצמחי מרפא מסייע למערכות הגוף לשפר וליעל את פעולת הניקוי הטבעית, פותח חסימות ומחזק את האיברים החיוניים לתהליכים אלו. יציאות סדירות חשובות מאד לבריאות מערכת העיכול והגוף כולו, לכן חשוב מאד לזכור כי הדחקת הצרכים הטבעיים של הגוף מחבלת בתהליך הטבעי וחשוב להקפיד לא לדחות את הביקור בשירותים. התזונה אף היא חשובה ורצוי להמעיט בצריכת קפה, אלכוהול וסיגריות. גם אם תהליך זה דורש זמן וסבלנות חשוב להקפיד על ניקוי רעלים בקצב הטבעי המתאים לגופנו.

הטריפלה היא פורמולה איור וודית עתיקה המורכבת משלושה פירות: אמלקי, האריטקי וביבהיטקי וידועה כמנקה אפקטיבית של הגוף מרעלים. זהו לקסטיב עדין מאד שאיננו יוצר תלות, המנקה את דרכי העיכול והכבד, מטהר את הדם ומוריד את רמת השומנים שבו.

לטריפלה ערך תזונתי רב והיא מכילה נוגדי חמצון וויטמין סי יציב. זוהי פורמולה מאוזנת אנרגטית שאינה מחממת או מקררת יותר מידי. נטילה ממושכת שלה מסייעת לנקות רעלים וחומרי פסולת מהרקמות תוך כדי שימור הויטליות.

מלבד השימושים התרפויטיים והטיפול בפתולוגיות שונות יש לטריפלה ערך רב כתוסף הנלקח בשגרה פעם ביום או מס' פעמים בשבוע פשוט כדי לשמר את הבריאות ועמידות הגוף למחלות. הטריפלה נמצאה כמסייעת לירידה במשקל, בטיפול בעצירות כרונית וכתומכת במגוון מחלות כרוניות וניווניות.

עצירות ויציאות לא סדירות, הכרוכות במאמץ ואי נוחות, הן תופעה נפוצה בעולם המערבי המטרידה רבים. הטריפלה בנוסף על עזרתה החשובה בהסדרת פעולת המעיים, גם משפרת את העיכול הספיגה, זרימת הדם, מגינה על הלב, משפרת תפקודי כבד וידועה כבעלת תכונות אנטי דלקתיות ואנטי ויראליות, מכייחת ומורידה יתר לחץ דם וכולסטרול. זוהי אחת הפורמולות האיור וודיות הפופולאריות ביותר, נחשבת לטוניק המחזק את הגוף, מנקה את הרקמות לעומק מבלי לדלדל אותן ובעלת השפעה כללית מאזנת.

במה שונה הטריפלה מלקסטיבים אחרים? מלבד השפעתה העדינה מאד היא גם מחזקת ומזינה את רקמות הגוף בזכות הערך התזונתי הגבוה שלה ומשפרת את הויטליות שלהן. הטריפלה מנקה רעלים מן הרקמות העמוקות ביותר של הגוף מבלי לפגוע בהן מה שהופך אותה לפורמולה צמחית בעלת ערך טיפולי רב. הטריפלה משלבת בפעולתה הזנה וניקוי הדם והכבד, היא מורידה גודש וסטגנציה באיברים האחראיים על סילוק מן הגוף (כבד, מעי), משפרת את תפקודם ובכך תורמת לשיפור העיכול ולירידה במשקל.

מבחינה תזונתית מכילה הטריפלה כמות גדולה של ויטמין סי ונוטריינטים נוספים המקנים לה את תכונותיה המחזקות והמזינות.

  היא יעילה לטיפול בסוגי עצירות שונים הנגרמים ממגוון סיבות וקיים בה האיזון החשוב בין ניקוי וסילוק ובין חיזוק והזנה.

אסטרטגיות טיפול שונות בצמחי מרפא: עודף הזנה וחיזוק עלולים לגרום לסטגנציה, חסימות וגודש. סילוק רב מידי ועודף שימוש במשלשלים חזקים עשוי להחליש את הגוף, לגרום לאיבוד של ויטמינים ומינרלים חיוניים, חוסר איזון בפלורה הטבעית של המעיים, חולשה, עייפות כרונית ואנמיה. הטריפלה ייחודית כי השפעתה מאוזנת והיא תומכת באופן טבעי בשני תהליכים חשובים אלו בו זמנית. מחקרים וניסיון טיפולי שהצטבר במשך שנים רבות של שימוש מלמדים אותנו כי הטריפלה נחשבת למטהר דם יעיל ביותר, המעודד הפרשת מיצי מרה וניקוי הכבד מרעלים, מסייעת לתהליך עיכול המזון ושיפור ספיגת הנוטריינטים ומורידה משמעותית את רמת שומני הדם מה שהופך אותה למעין "תרופה לכל מחלה" ולאחת הפורמולות הנפוצות והשימושיות ביותר ברפואה ההודית – איור וודה

זמני נטילה מומלצים:  כלקסטיב בערב לפני השינה, כטוניק בבוקר על בטן ריקה, לחכות חצי שעה. במקרה של עצירות קשה ניתן להעלות מינונים בהתאם.

כל קופסא מכילה 60 כמוסות צמחיות ומספיקה לחודש או חודשיים בהתאם למצב.

 

תוכלו לקבל ייעוץ מקצועי אצלנו בחנות. 

אילת אופיר, מטפלת בכירה באיור וודה והרבליסטית קלינית

 

*אין לראות בכתוב לעיל משום המלצה ו/או התוויה, במקרה הצורך מומלץ להיוועץ ברופא המטפל.

שתף את הפוסט

פוסטים אחרונים

טיפוח ובריאות
טריפלה – ניקוי רעלים עדין

טריפלה    Triphala        ניקוי רעלים עדין  וחיזוק הגוף   מי מאתנו לא צבר רעלים בגופו במשך השנים? ניקוי רעלים הוא תהליך חיוני וחשוב לבריאותנו אבל

קרא עוד »
דילוג לתוכן