סבון פנים – מה חשוב לדעת ואיזה סבון פנים יכול להזיק לעור?

סבון פנים הוא השלב הראשון בכל מה שקשור לשגרת טיפוח, ובייחוד במזג האוויר הישראלי אשר יכול לשלב לחות מיוזעת ביום אחד או ימים קרים ויבשים אשר בהם יש לתת תשומת לב מיוחדת לעור הפנים. כדאי להשתמש בסבון פנים באופן יומיומי, פעמיים ביום – בבוקר ובערב, ויש להקפיד להשתמש בתכשירים המותאמים לסוג העור ובעלי רכיבי ניקוי ידידותיים נטולי סולפאטים. חשוב לזכור, שלב זה קריטי להצלחת השלבים האחרים – כשהעור נקי, הוא מוכן לספוג אליו את המרכיבים הפעילים בתכשירים האחרים ולעבוד בצורה אפקטיבית ואופטימלית.

סבון פנים
סבון פנים Purifying Neem של הימלאיה

סבון פנים יכול להגיע במרקם קרם, ג'ל או מוס אוורירי. התכשיר מסיר שאריות שומן ומנקה לכלוך על פני העור. אופן השימוש הוא די פשוט: מורחים את המוצר על עור לח, מעסים בתנועות סיבוביות ואז שוטפים במים פושרים (מים חמים מייבשים את העור). טיפ לשימוש הוא  לנסות לחמם את קרם הניקוי בין כפות הידיים כדי להביאו לטמפרטורת הגוף, כך העור יספוג את הסבון בצורה טובה יותר. חשוב לשים לב לא לשטוף את הפנים במים חמים מדי: עור הפנים שלנו עדין יותר מהעור בחלקי הגוף האחרים ואצל אנשים עם עור רגיש במיוחד. ניקוי במים חמים עלול להוביל אפילו להתפוצצות של נימים תת-עוריים בפנים. עוד דבר שיש לשים לב אליו הוא שחפיפת השיער לאחר תהליך הניקוי של הפנים עלולה לחשוף את הנקבוביות שלכם גם לחומרים קשים מהשמפו וגם לשמן מהקרקפת.

מה החשיבות בבחירת סבון פנים מתאים?

אחד הדברים החשובים הוא לדעת להתאים את סוג הסבון לעור. סבון פנים שמותאם לעור הוא כזה שמכיל את ה- PH הנכון והוא הדרך הטובה ביותר לניקוי האופטימלי של עור הפנים. תכשירים לניקוי הפנים מכילים ברובם דטרגנט (אחד או תערובת של כמה דטרגנטים) וגם מרכיבים צמחיים להגנה מפני רדיקלים חופשיים ונזקי הסביבה.

הקצף שבסבון מנתק שאריות לכלוך, איפור, שמנים ושומנים ממקום אחיזתם, ממיס אותם ומאפשר את שטיפתם במים. במקביל הסבון גם ממיס את שכבת ההגנה השמנונית של העור לכן סבון פנים אגרסיבי מדי, כזה בדרגת חומציות גבוהה מדי עלול להגביר את היובש. לכן החומצות יעילות כאשר הן משולבות בתכשירי ההזנה ולא בתכשירי הניקוי, שכן אז הן חודרות אל תוך שכבות העור. דרגת החומציות של הסבון צריכה להיות ‭5.5‬ עד 6 כדי לא לייבש את העור יתר על המידה. הסבון הנכון הוא זה שאחרי השימוש בו העור מרגיש נקי: לא שמנוני מדי, לא מתוח מדי ולא שורף.

שתף את הפוסט

פוסטים אחרונים

טיפוח ובריאות
איפה ניתן למצוא אותנו?

חלק ממוצרי הימלאיה ניתן למצוא חלק מהמוצרים ברשתות הפארם ורשתות המזון, כמו כן ניתן למצוא בבתי הטבע הבאים: גבעתיים- "טבע גבעתיים" רח' סירקין 18. תל

קרא עוד »
טיפוח ובריאות
קשב, ריכוז, זיכרון, רוגע ומיקוד.

הכירו את הברהמי, צמח המגיע אלינו היישר מן הרפואה ההודית. בעבודה, בלימודים, על הכביש ואפילו בבית, החיים המודרניים דורשים יכולות מנטליות גבוהות, תפקוד מיטבי ויכולת

קרא עוד »
דילוג לתוכן