רפואת איורוודה: רפואה הודית הוליסטית וטבעית עתיקת יומין | Himalaya

אתר היבואן

משלוח לנקודת איסוף בקניה מ 99 ₪ – חינם

משלוח עד הבית בקניה מ 159 ₪ – חינם

משלוח לנקודת איסוף
בקניה מ 99 ₪ – חינם

משלוח עד הבית
בקניה מ 159 ₪ – חינם

רפואת איורוודה: רפואה הודית הוליסטית וטבעית עתיקת יומין

תוכן עניינים

מהי רפואה איורוודה?

רפואה איורוודה היא אחת משיטות הריפוי ההוליסטיות הוותיקות בעולם. מקורה בהודו כ-5,000 שנה. האיירוודה מבוססת על האמונה שבריאות ואיכות חיים תלויים באיזון עדין בין הנפש, הגוף והרוח. מטרתה העיקרית היא לקדם בריאות טובה, במקום להילחם במחלות.

המונח איורוודה נגזר מהמילים בסנסקריט ‘איור’ (חיים) ו’וודה’ (ידע או מדע), המתורגמים בעצם ל’מדע החיים’. הרפואה האיורוודית נטועה עמוק בגישות טבעיות והוליסטיות, הרואה בכל פרט כישות ייחודית המורכבת מחמישה יסודות חיוניים המצויים ביקום: חלל, אוויר, אש, מים ואדמה.

אלמנטים אלה משתלבים ויוצרים שלושה כוחות חיים או אנרגיות, המכונות דושות: ואטה, פיטה וקאפה. כל דושה שולטת בתפקודים פיזיולוגיים ספציפיים, והאיזון (או חוסר האיזון) של הדושות הללו הוא שמגדיר את בריאותו ומחלתו של האדם. טיפולים איורוודיים כוללים לרוב תרכובות צמחים מורכבות, מינרלים, תרגילים גופניים, עצות תזונתיות והמלצות לאורח חיים.

במה שונה רפואה איורוודה מרפואה מערבית?

האיורוודה והרפואה המערבית מייצגות שתי גישות שונות באופן מהותי לבריאות ומחלות. הרפואה המערבית, המכונה גם רפואה אלופתית, היא מערכת הבריאות הדומיננטית ברוב חלקי העולם, המבוססת על ביולוגיה, כימיה ופיזיקה מודרנית. היא משתמשת בתרופות, ניתוחים וצורות התערבות אחרות כדי לטפל בסימפטומים של מחלות.

האיורוודה היא מערכת הוליסטית, מונעת וטיפולית המבקשת לזהות ולטפל בשורש המחלות, תוך התמקדות לא רק בגוף הפיזי אלא גם בנפש וברוח. היא מדגישה איזון של גוף, נפש וסביבה, ומקדמת בריאות באמצעות התערבויות באורח חיים וטיפולים טבעיים.

הבדלים אלה אינם הופכים אחד טוב יותר מהשני. לכל אחד יש את החוזקות והחולשות שלו, ולעיתים קרובות הם יכולים לעבוד יחד כדי לספק גישה מקיפה והוליסטית יותר לטיפול רפואי.

יתרונות וחסרונות של רפואה איורוודה

יתרונות

היתרון העיקרי של האיורוודה הוא הגישה ההוליסטית שלה. זה לא רק לטפל בסימפטומים, אלא לבקש לטפל בשורש המחלה ולקדם בריאות כללית. היא מחשיבה את הפרט כמכלול, תוך התייחסות לרווחתו הפיזית, הנפשית, הרגשית והרוחנית.

הרפואה האיורוודית משתמשת בתרופות טבעיות כגון צמחי מרפא, תבלינים ושמנים, שבדרך כלל עדינים יותר לגוף מאשר סמים סינתטיים. היא גם שמה דגש רב על מניעה, ייעוץ לאנשים על תזונה, בחירות אורח חיים וגורמים אחרים המשפיעים על הבריאות והרווחה.

חסרונות

למרות יתרונותיה הרבים, ישנם גם כמה אתגרים הקשורים לרפואה האיורוודית. ראשית, היעילות של טיפולים איורוודיים רבים לא נבדקה ביסודיות באמצעות ניסויים קליניים קפדניים. ככזה, העדויות התומכות בשימוש באיורוודה הן לרוב אנקדוטליות, ומתרגלים וחוקרים רבים קוראים למחקר איכותי יותר בתחום זה.

בנוסף, בשל היעדר רגולציה במדינות רבות, האיכות והטוהר של מוצרים איורוודיים יכולים להשתנות באופן משמעותי, ולעתים מכילים חומרים מזיקים. כמו כן, חלק מהטיפולים האיורוודיים עשויים לקיים אינטראקציה עם תרופות אחרות או להיות בעלי תופעות לוואי, ולכן יש להשתמש בהם בזהירות.

נציין, כי הימלאיה היא חברה המשלבת בין ידע איירוודי עתיק לבין שיטות מחקר וייצור מערביות מתקדמות, ובכך מאפשרת להינות מהיתרונות של האיירוודה בצורה מבוקרת ובטוחה.

טיפולים מפורסמים באמצעות רפואה איורוודה

  • פנצ’קרמה: זהו טיפול ניקוי רעלים מפורסם באיורוודה, שנועד לנקות את הגוף מרעלים ולהחזיר את האיזון לדושות. זה כולל חמש פעולות או טיפולים, כולל הקאות טיפוליות, טיהור, חוקן, ניפוח אף וטיהור דם.
  • דיאטה איורוודה: איורוודה מציעה הנחיות תזונתיות ספציפיות המבוססות על הדושה הדומיננטית של האדם. היא מייעצת מה לאכול כדי לשמור על איזון, לקדם עיכול ולשפר את הבריאות הכללית.
  • Abhyanga: סוג של עיסוי איורוודי הכולל עיסוי הגוף בכמויות גדולות של שמן חם. הוא משמש לעתים קרובות כדי לקדם הרפיה, להזין את העור ולהרגיע את הוואטה דושה.
  • שירודהרה: בטיפול זה יוצקים זרם קבוע של שמן חם על המצח. הוא משמש לעתים קרובות לטיפול במצבים נפשיים כגון חרדה ונדודי שינה.

סיכום

הרפואה האיורוודית מציעה גישה הוליסטית, מונעת וטיפולית לבריאות, המבוססת על חוכמה עתיקה וטיפולים טבעיים. למרות שהיא שונה משמעותית מהרפואה המערבית, שתי המערכות הללו יכולות להשלים זו את זו כדי לספק טיפול מקיף יותר. עם ההתמקדות שלה בשמירה על איזון של גוף, נפש ורוח, האיורוודה מזכירה לנו שבריאות היא יותר מסתם היעדר מחלה – היא מצב של רווחה כללית.

מה דעתכם על הכתבה? שתפו איתנו!

חברת הימלאיה היא חברה הודית גאה שנוסדה בשנת 1930 כעסק משפחתי.
המורשת של החברה הייתה תמיד אחת – חקר הטבע ושימוש בכלים של המדע המודרני לפיתוח וייצור מוצרי צמחי מרפא, המבוססים על תורת האיורוודה, הידועה כרפואה העתיקה בעולם.

מאז ועד היום, הימלאיה פיתחה את מסורת הצמחים עתיקת היומין למגוון שלם של פתרונות ,המבוססים על פורמולות חדשניות ומשמשים בסיס למוצריה האיכותיים.
על בסיס הידע הרב, צמחי המרפא של הרפואה ההודית המסורתית ומחקרים מודרניים ומבוקרים הנערכים ע”י החברה באופן קבוע, מפותחים מוצרי הטיפוח והקוסמטיקה של הימלאיה, המתאימים לשימוש יומיומי.
המוצרים, המבוססים על צמחי מרפא עדינים ובטוחים לשימוש, כוללים משחות שיניים, קרמים, תרחיצי פנים, סבונים, תוספי תזונה, שפתונים ועוד רבים אחרים.

כיום יש להימלאיה מעל 10,000 עובדים בכל רחבי העולם, כ-3,000 חקלאים המספקים לה חומרי גלם באופן ישיר, מאות חנויות בהודו המוכרות את מוצריה, הנמכרים גם במעל 90 מדינות בעולם.
להימלאיה צוות מחקר ופיתוח המונה מעל 300 חוקרים – זהו צוות הפיתוח הגדול מסוגו בתחום שילוב צמחי המרפא במוצרי wellness

החזון של חברת הימלאיה הינו לעזור לאנשים להיות בריאים ולקדם איכות חיים בהתבסס על איזון ובריאות מהטבע.
מוצרי החברה מופצים בארץ על ידי חברת ביבלאנס בע”מ, מקבוצת קולנוע חדש, בעלת רשת הנעליים WeShoes (יבואנית בלנדסטון, קרוקס ומותגים רבים נוספים).

מה מעניין אתכם?

עקבו אחרינו ברשתות החברתיות