משחות שיניים לפעוטות ולילדים קטנים - כל מה שחייבים לדעת | Himalaya

אתר היבואן

משלוח לנקודת איסוף בקניה מ 99 ₪ – חינם

משלוח עד הבית בקניה מ 159 ₪ – חינם

משלוח לנקודת איסוף
בקניה מ 99 ₪ – חינם

משלוח עד הבית
בקניה מ 159 ₪ – חינם

משחות שיניים לפעוטות ולילדים קטנים – למה זה חשוב?

תוכן עניינים

כהורים, אנו יודעים שהקניית הרגלי צחצוח טובים לילדינו היא חיונית לבריאותם ולרווחתם הכללית. הטמעת הרגלי צחצוח כבר מגיל צעיר תאפשר לילדינו להפנים הרגלי צחצוח בריאים ולהקפיד לבצעם לאורך חייהם הצעירים והבוגרים ברצון וללא מאמץ. אנחנו רוצים, אם כן, שהרגלי הצחצוח יהיו גם בריאים, וגם יעשו ברצון ובשיתוף פעולה, כך שיהפכו להרגל. מבחינות אלו, בחירת משחת השיניים המתאימה לקטנטנים שלנו יכולה לעשות הבדל משמעותי.

מרכיבים בטוחים וטבעיים:

בעיקר כאשר מדובר בפעוטות, אשר גופם הצומח רגיש ועדין, חשוב לנו שמשחות השניים ימלאו את ייעודן, אך יכילו כמה שיותר חומרים טבעיים ועדינים, וכמה שפחות מחומרים סינתטיים ואגרסיביים יותר. מרכיבים טבעיים – משמע, שמירב המרכיבים של המשחה יגיעו הישר מהטבע ויעברו כמה שפחות עיבוד. הימנעות ממרכיבים סינתטיים – הכוונה למשחות ללא פארבנים, ללא חומרי טעם וצבע מלאכותיים וללא SLS.

מרכיבים טבעיים ועדינים:

בדומה לסעיף הקודם, לקטנטנים שלנו שיניים וחניכיים רגישות. שימוש במשחות המכילות  חומרים סינתטיים ואגרסיביים עלולים לגרום לילדינו תחושות של אי נוחות, אי נעימות, גירוי, חריפות ודחיה. תחושות אלו עלולות להפוך את הצחצוח להרגל לא נעים. לעיתים הילדים לא ידעו להסביר לנו למה הם לא אוהבים לצחצח, אבל כל צחצוח הופך למלחמה, להרגל שנעשה מתוך כורח, מתוך עימות. נסו להחליף משחה ולמצוא משחת שיניים שתתאים לילדיכם. שימוש במשחה אפקטיבית ובריאה, אך עדינה וטבעית, יגרום לילדים לאהוב את הצחצוח ולהתרגל אליו.

משחה טעימה שילדיכם יאהבו לצחצח עימה

אנחנו רוצים שילדינו יאמצו את הרגלי הצחצוח וייהנו מהם. כמובן שלטעם של המשחה מרכיב משמעותי בחוויה של הילדים. חברות השיניים מייצרות משחות עם טעמים מיוחדים לילדים – מסטיק, תות, מנטה ועוד. טעם הוא עניין אישי, אך גם מתרגלים אליו, בעיקר ילדים. חשוב לבחור במישחה איכותית בטעם טוב, ולתת לילדים לנסות אותה מספר פעמים בעידודכם. רצוי מאוד שחומרי הטעם לא יהיו מלאכותיים, ויפגעו באיכות של המשחה.

אריזות ועיצובים מהנים ומושכים

כשאנו רוכשים משחת שיניים, וכשאנו משתמשים בה, לפני שהחך פוגש את המשחה, העין רואה את האריזה. חברות משחות השיניים, כמובן, מבינות את זה, ומחלקת משחות השיניים לילדים, נראית פעמים רבות, כמו חנות מותג של דיסני או מארוול. כמו במוצרים רבים, החברות רוצות לפתות את ילדינו לרכוש את המוצרים ולהשתמש בהם מנימוקים שכלל לא קשורים למוצר עצמו. כאן זאת אליה וקוץ בה – מצד אחד אנחנו רוצים שהילדים יחבבו את המשחה וירצו להשתמש בה. מצד שני לעתים האריזה המפתה היא היתרון העיקרי של המוצר, כאשר בפועל, המשחה עצמה מאיכות נמוכה, ומלאה בחומרים לא איכותיים ומלאכותיים. האריזה צריכה, כמובן, להיות מתאימה לילדים, אך הקפידו לבחור את המשחה לפי איכותה ולא לפי האופנתיות של אריזתה.

עם או בלי פלואוריד

הורים רבים מתלבטים בשאלה האם לבחור במשחת שיניים עם או בלי פלואוריד. מצד אחד, פלואוריד הוא חומר שמסייע לבריאות השיניים, להסרת עששת ולהגנה על השיניים. מצד שני, צריכה עודפת של פלואוריד עלולה לגרום לפלואורודיס – עודף פלואור שגורם לכתמים על השיניים ובהמשך יכול לפגוע בחוזק של השן. המלצת משרד הבריאות היא שימוש במשחות עם פלואוריד בריכוז של 1000 PPM לפעוטות ולילדים. כאשר לפעוטות עד גיל שנתיים יש להשתמש בכמות משחה בגודל גרגר אורז, ולילדים רכים בגילאים שנתיים עד שש יש להשתמש בכמות משחה בגודל אפונה. כמו כן, יש לדאוג לכך שהילדים ירקו את המשחה ולא יבלעו אותה. ההמלצה לשימוש בפלואוריד מגיעה, בין השאר, מתוך הכרה בכך שבחלק מהמקרים הצחצוח לא נעשה באופן תדיר ויסודי מספיק ולכן הפלואוריד אמור לפצות על האיכות הנמוכה של הצחצוח. יש כאן התלבטות, מאחר ופעמים רבות הילדים ישתמשו בכמות רבה יותר של משחה, ופעמים רבות הם כן יבלעו חלק מהמשחה.

זאת שאלה אישית שעל כל אחד להכריע בה. מבלי להכריע בשאלה זאת, אציין את דעתי האישית, כי אם במשחה יש מרכיבים שמפצים על העדר פלואור, עדיף להשתמש במשחה ללא פלואוריד. מה שחשוב הוא להקפיד על צחצוח יסודי פעמיים ביום.

משחות השיניים לפעוטות ולילדים קטנים של HIMALAYA

בלוג זה עולה באתר של חברת HIMALAYA, מאחר ולאחר שנים רבות של ניסיון ושימוש בחרתי בהן כמשחות העיקריות עליהן אני ממליצה. אני רוצה למנות את היתרונות העיקריות של משחות השיניים לילדים של הימלאיה;

  • משחות השיניים לילדים של הימלאיה, הן משחות מאוד איכותיות, המתבססות על חומרים פעילים טבעיים – ביניהם נים, רימונים, סטיביה, שמן קוקוס ועוד.
  • המשחה ללא SLS, ללא פלואוריד, ללא BPA וללא חומרי טעם וריח מלאכותיים.
  • המשחה טבעונית. כמובן שאינה מערבת ניסויים בבעלי חיים ואף לא במרכיביה.
  • הטעמים – מנטה ומסטיק – עדינים וטעימים
  • המשחה ללא פלואוריד – למעדיפים משחה ללא פלואוריד
  • משחות השיניים של הימלאיה טבעוניות ובעלות תו ויגאן פרנדלי. לא נעשה מחקר בבעלי חיים בקשר למשחות.

הערה: הכתבה מתבססת על ניסיוני ומתייחסת לנושא בכלליות. היא אינה בגדר המלצה רפואית. להמלצות אישיות פנו לשיננית או לרופא השיניים שלכם.

 

שירלי כהן
שירלי כהן,

שיננית מוסמכת (RDH), בעלת ניסיון של כעשרים שנה. מרפאת דוקטור וורסנו, תל אביב.

 

משחות שיניים של הימלאיה »

משחות שיניים אורגניות של הילמאיה »

 

מה דעתכם על הכתבה? שתפו איתנו!

חברת הימלאיה היא חברה הודית גאה שנוסדה בשנת 1930 כעסק משפחתי.
המורשת של החברה הייתה תמיד אחת – חקר הטבע ושימוש בכלים של המדע המודרני לפיתוח וייצור מוצרי צמחי מרפא, המבוססים על תורת האיורוודה, הידועה כרפואה העתיקה בעולם.

מאז ועד היום, הימלאיה פיתחה את מסורת הצמחים עתיקת היומין למגוון שלם של פתרונות ,המבוססים על פורמולות חדשניות ומשמשים בסיס למוצריה האיכותיים.
על בסיס הידע הרב, צמחי המרפא של הרפואה ההודית המסורתית ומחקרים מודרניים ומבוקרים הנערכים ע”י החברה באופן קבוע, מפותחים מוצרי הטיפוח והקוסמטיקה של הימלאיה, המתאימים לשימוש יומיומי.
המוצרים, המבוססים על צמחי מרפא עדינים ובטוחים לשימוש, כוללים משחות שיניים, קרמים, תרחיצי פנים, סבונים, תוספי תזונה, שפתונים ועוד רבים אחרים.

כיום יש להימלאיה מעל 10,000 עובדים בכל רחבי העולם, כ-3,000 חקלאים המספקים לה חומרי גלם באופן ישיר, מאות חנויות בהודו המוכרות את מוצריה, הנמכרים גם במעל 90 מדינות בעולם.
להימלאיה צוות מחקר ופיתוח המונה מעל 300 חוקרים – זהו צוות הפיתוח הגדול מסוגו בתחום שילוב צמחי המרפא במוצרי wellness

החזון של חברת הימלאיה הינו לעזור לאנשים להיות בריאים ולקדם איכות חיים בהתבסס על איזון ובריאות מהטבע.
מוצרי החברה מופצים בארץ על ידי חברת ביבלאנס בע”מ, מקבוצת קולנוע חדש, בעלת רשת הנעליים WeShoes (יבואנית בלנדסטון, קרוקס ומותגים רבים נוספים).

מה מעניין אתכם?

עקבו אחרינו ברשתות החברתיות