מדריך בוחרים משחת שיניים מתאימה | הימלאיה | מוצרי טיפוח ויופי מהטבע

אתר היבואן

משלוח לנקודת איסוף בקניה מ 99 ₪ – חינם

משלוח עד הבית בקניה מ 159 ₪ – חינם

משלוח לנקודת איסוף
בקניה מ 99 ₪ – חינם

משלוח עד הבית
בקניה מ 159 ₪ – חינם

מדריך בוחרים משחת שיניים מתאימה

תוכן עניינים

הקדמה – מבחר אינסופי של משחות שיניים

אנחנו עומדים מול קיר משחות השיניים באחד מסניפי רשתות הפארם, או הסופרמרקטים. מולנו מבחר אינסופי של מותגים ומשחות שיניים שקורצים לנו וקוראים לנו “בחר בי, בחר בי…”. איך נדע איך ובמה לבחור? בכתבה זאת, באופן מקוצר ופשטני אנסה לתאר את הצירים העיקריים לפיהם נוכל למיין משחות שיניים ולבחור ביניהן.

איכות המשחה – חומרים טבעיים

כמו בסלט, גם במשחת שיניים, איכות החומרים תקבע במידה מרובה את איכות המוצר.  חברות משחות השיניים משתמשות במרכיבים שאחראים לפונקציות דומות במשחות, ובכל זאת יש הבדלי מחיר משמעותיים בין המשחות, אפילו באותה חברה. בגדול, מה שקובע את עלות משחת השיניים ומכאן גם את איכותה, הוא במידה רבה עלות החומרים המרכיבים את המשחה, ובעיקר כמות החומרים הטבעיים שהמשחה מכילה. ככלל, ככל שמשחה תכיל יותר חומרים טבעיים (חומרים שמגיעים מהצומח, עם כמה שפחות עיבוד) ופחות חומרים מלאכותיים וסינתטיים, המשחה תהיה איכותית ובריאה יותר. לפיכך אפשר לחלק את המשחות לשלושה סוגים – משחות זולות יותר המתבססות על חומרים סינתטיים, משחות ברמת ביניים, אשר למרכיבים טבעיים יש אפקט משמעותי במשחה, ומשחות פרמיום – אשר עולות יותר ואשר מירב המרכיבים שלהם טבעיים, ולעתים אף אורגנים.

בריאות החניכיים – משחות המכוונות לחניכיים רגישות ולשמירה על בריאות החניכיים

כפי שחוזקו של בית תלוי ביסודותיו, במידה מרובה בריאות השיניים תלויה בבריאות החניכיים. בנוסף, חניכיים עלולות לפתח רגישות, דימומים ודלקות, אשר אם לא יטופלו עלולות להתפתח ולגרום לנסיגת חניכיים, נזקים לשיניים וכיו”ב. משחות שיניים איכותיות, ישימו דגש על בריאות החניכיים ויכוונו לכך. משחות שיניים לחניכיים רגישות יכילו חומרים מרגיעים ומקדם השחיקה שלהן יהיה נמוך. להרחבה בנושא זה ראו בלוג בנושא משחות שיניים לחניכיים רגישות ובריאות. ככל שהחניכיים שלכם רגישות יותר ונושא זה חשוב לכם, חפשו משחות שיניים אשר מיועדות לטפל בחניכיים.

משחות שיניים להלבנה

חיוך לבן, מלא שיניים לבנות הוא גם יפה, גם מצטלם טוב וגם סמל לשיניים בריאות. קטגוריה של משחות השיניים שמאוד גדלה בשנים האחרונות היא זאת של משחות השיניים המלבינות. למעשה, משחות שיניים מלבינות אינן מלבינות (צובעות בלבן) את השיניים, אלא הן מסייעות בהסרת כתמים (ככתמי קפה או טבק) מהשיניים ומחזירות לשיניים את הלובן הטבעי שלהן. זוהי לבטח תועלת משמעותית של המשחה ובהחלט ניתן לשלב משחות שיניים מלבינות בשגרת הצחצוח. אולם צריך להכיר את הסכנות הטמונות במשחות שיניים מלבינות ולהשתמש בהן בצורה מבוקרת. להרחבה בנושא זה ראו בלוג בנושא המדריך לבחירת משחת שיניים מלבינה.

משחות שיניים – עם או בלי פלואוריד

פלואוריד הוא חומר שנלחם בעששת ומונע היווצרות סדקים בשיניים. אולם צריכת יתר של פלואוריד (המכונה פלואורוזיס) עלולה לגרום דווקא לפגיעה בשיניים. משרד הבריאות ממליץ להשתמש במשחות עם ריכוז פלואוריד ברמות מסוימות ובהגבלות מסוימות. עדיין, אנשים רבים מעדיפים להשתמש במשחות ללא פלואוריד, או עם פלואוריד ממקורות טבעיים בלבד, הן לאור הסיכון לפלוארוזיס, הן לאור העובדה שמשחות שיניים איכותיות ללא פלואוריד יכילו חומרים אחרים שיקנו את היתרונות של הפלואוריד והן לאור העובדה שצחצוח סדיר ומיטבי של השיניים שומר על השיניים נקיות מעששת, גם אם אין במשחה פלואוריד. להרחבה בנושא זה ראו בלוג בנושא היתרונות של משחת שיניים ללא פלואוריד.

משחות שיניים לילדים

קטגוריה נוספת של משחות שיניים היא משחות השיניים לפעוטות ולילדים. הן מבחינת האריזה והן מבחינת הטעם והמרכיבים, כשאנו בוחרים משחת שיניים לצעירים שבמשפחתנו ראשינו יופנו, בדרך כלל, לשורה התחתונה במחלקת משחות השיניים. להרחבה בנושא זה ראו בלוג בנושא משחות שיניים לפעוטות ולילדים קטנים – למה זה חשוב?.

יצרנית איכותית ותיקה ובעלת מוניטין

חברות משחות שיניים צצות כפטריות לאחר הגשם. בעיקר שמדובר באופנות כמשחות מלבינות, ולעתים גם משחות טבעיות. הבעיה היא, שבעוד שלכאורה קל לייצר משחת שיניים, הידע, הניסיון המצטבר, המעקב, בקרת האיכות והדיוקים התדירים במרכיבים ובתהליך היצור, הן מנתן של החברות הוותיקות, שצברו ניסיון רב. לפיכך יש עדיפות לחברות בעלות וותק, מוניטין, וניסיון רב בתחום.

משחות השיניים של הימלאיה

בלוג זה עולה באתר של חברת HIMALAYA, מאחר ולאחר שנים רבות של ניסיון, שימוש ובדיקה בקרב לקוחות רבים, בחרתי בהן כמשחות העיקריות עליהן אני ממליצה לפציינטים שלי. אמנה את היתרונות העיקריים של משחות השיניים של הימלאיה:

  • משחות השיניים של הימלאיה מתבססות על רכיבים פעילים מהטבע. הידע של הימלאיה מבוסס על חקר צמחי מרפא מאז שנת 1930 וידע זה מגולם במוצריה. יתר על כן, הימלאיה עובדת ישירות מול מעל 3,000 חקלאים, מה שמבטיח שחומרי הגלם שלה מבוקרים וקרובים כמה שיותר לטבע.
  • סידרת משחות השיניים האורגניות של הימלאיה, הינן משחות שיניים פרימיום איכותיות במיוחד, עדינות ומכילות חומרים אורגניים. בחירה טובה למקפידים שבינינו. בעיקר ביחס למשחות שיניים לילדים.
  • משחות השיניים של הימלאיה שייכות לסדרת Gum experts של הימלאיה. הן מבוססות על חקר רב שנים לשימוש בחומרים שמיטיבים במיוחד עם החניכייםכמיסוואק, נים, רימון ואחרים.
  • משחות השיניים המלבינות של הימלאיה – איכותיות ומבוססות על חומרים פעילים טבעיים.
  • משחות השיניים של הימלאיה טבעוניות ובעלות תו ויגאן פרנדלי. לא נעשה מחקר בבעלי חיים בקשר למשחות.
  • הימלאיה הינה חברה מהשורה הראשונה, בעלת ידע וניסיון משנת 1930 במוצרים שמבוססים על צמחי מרפא ובעלת ניסיון רב בתחום משחות השיניים. היא מכרה במהלך השנים מאות מיליוני משחות שיניים. הידע המצטבר הזה מבטיח איכות.

הערה: הכתבה מתבססת על ניסיוני ומתייחסת לנושא בכלליות. היא אינה בגדר המלצה רפואית. להמלצות אישיות פנו לשיננית או לרופא השיניים שלכם.

 

שירלי כהן
שירלי כהן,

שיננית מוסמכת (RDH), בעלת ניסיון של כעשרים שנה. מרפאת דוקטור וורסנו, תל אביב.

 

משחות שיניים של הימלאיה »

משחות שיניים אורגניות של הילמאיה »

 

מה דעתכם על הכתבה? שתפו איתנו!

חברת הימלאיה היא חברה הודית גאה שנוסדה בשנת 1930 כעסק משפחתי.
המורשת של החברה הייתה תמיד אחת – חקר הטבע ושימוש בכלים של המדע המודרני לפיתוח וייצור מוצרי צמחי מרפא, המבוססים על תורת האיורוודה, הידועה כרפואה העתיקה בעולם.

מאז ועד היום, הימלאיה פיתחה את מסורת הצמחים עתיקת היומין למגוון שלם של פתרונות ,המבוססים על פורמולות חדשניות ומשמשים בסיס למוצריה האיכותיים.
על בסיס הידע הרב, צמחי המרפא של הרפואה ההודית המסורתית ומחקרים מודרניים ומבוקרים הנערכים ע”י החברה באופן קבוע, מפותחים מוצרי הטיפוח והקוסמטיקה של הימלאיה, המתאימים לשימוש יומיומי.
המוצרים, המבוססים על צמחי מרפא עדינים ובטוחים לשימוש, כוללים משחות שיניים, קרמים, תרחיצי פנים, סבונים, תוספי תזונה, שפתונים ועוד רבים אחרים.

כיום יש להימלאיה מעל 10,000 עובדים בכל רחבי העולם, כ-3,000 חקלאים המספקים לה חומרי גלם באופן ישיר, מאות חנויות בהודו המוכרות את מוצריה, הנמכרים גם במעל 90 מדינות בעולם.
להימלאיה צוות מחקר ופיתוח המונה מעל 300 חוקרים – זהו צוות הפיתוח הגדול מסוגו בתחום שילוב צמחי המרפא במוצרי wellness

החזון של חברת הימלאיה הינו לעזור לאנשים להיות בריאים ולקדם איכות חיים בהתבסס על איזון ובריאות מהטבע.
מוצרי החברה מופצים בארץ על ידי חברת ביבלאנס בע”מ, מקבוצת קולנוע חדש, בעלת רשת הנעליים WeShoes (יבואנית בלנדסטון, קרוקס ומותגים רבים נוספים).

מה מעניין אתכם?

עקבו אחרינו ברשתות החברתיות