טיפים לשמירה על היגיינת הפה

חשוב להשתמש במברשת שיניים מאד רכה בעלת סיבים באורכים שונים על מנת שיגיעו לאזורים שונים בו זמנית. בשימוש במברשת חשמלית הקפידו להשתמש במברשת המפסיקה את פעולתה בהפעלת לחץ חזק מידי. לחץ חזק בזמן הצחצוח גורם נזק לחניכיים. יש  להחליף את מברשת השיניים כאשר הסיבים מכופפים ושחוקים או כל 3 חודשים. על מברשת בלויה מצטברים חיידקים, היא אינה יעילה ואף גורמת נזק לחניכיים.

למשחות שיניים מלבינות מקדם שחיקה גבוה, שימוש יומיומי יפגע בהגנה הטבעית של השיניים ועלול להגביר רגישויות.

צחצוח נכון: חשוב לצחצח בעדינות כדי לא לפגוע בחניכיים ובשיניים. הניחו את המברשת על קו המפגש בין החניכיים לשיניים כאשר סיבי המברשת מוטים בזווית של 45 מעלות לכיוון החניכיים. על הצחצוח להיות עדין בתנועות מעגליות. הקפידו להגיע עם המברשת גם לאזור שיני הבינה.

חשוב לזכור לנקות בין השיניים בעזרת חוט דנטאלי, קיסמים בחתך משולש ומברשות בין השיניים.

ניקוי הלשון: על הלשון מצטבר רובד חיידקים אשר מפרק את שאריות המזון ומייצר תרכובות גופרית ותרכובות אחרות, ניקוי הלשון עם מנקה לשון הוא חלק חשוב בשמירה על היגיינת הפה.

לתזונה חשיבות מרובה בשמירה על בריאות השיניים. ריבוי פחמימות בתזונה במיוחד לחם לבן, מתוקים וממתקים המופיעים בתזונה פעמים רבות במשך היום יפגע בבריאות השיניים. חשוב לאכול ארוחות מסודרות ולא להרבות באכילה בין הארוחות. אם יש אפשרות  לצחצח שיניים אחרי כל ארוחה כמובן שכדאי.

שתף את הפוסט

פוסטים אחרונים

טיפוח ובריאות
קשב, ריכוז, זיכרון, רוגע ומיקוד.

הכירו את הברהמי, צמח המגיע אלינו היישר מן הרפואה ההודית. בעבודה, בלימודים, על הכביש ואפילו בבית, החיים המודרניים דורשים יכולות מנטליות גבוהות, תפקוד מיטבי ויכולת

קרא עוד »
טיפוח ובריאות
איפה ניתן למצוא אותנו?

חלק ממוצרי הימלאיה ניתן למצוא חלק מהמוצרים ברשתות הפארם ורשתות המזון, כמו כן ניתן למצוא בבתי הטבע הבאים: גבעתיים- "טבע גבעתיים" רח' סירקין 18. תל

קרא עוד »
דילוג לתוכן