טיפים לשמירה על היגיינת הפה

חשוב להשתמש במברשת שיניים מאד רכה בעלת סיבים באורכים שונים על מנת שיגיעו לאזורים שונים בו זמנית. בשימוש במברשת חשמלית הקפידו להשתמש במברשת המפסיקה את פעולתה בהפעלת לחץ חזק מידי. לחץ חזק בזמן הצחצוח גורם נזק לחניכיים. יש  להחליף את מברשת השיניים כאשר הסיבים מכופפים ושחוקים או כל 3 חודשים. על מברשת בלויה מצטברים חיידקים, היא אינה יעילה ואף גורמת נזק לחניכיים.

למשחות שיניים מלבינות מקדם שחיקה גבוה, שימוש יומיומי יפגע בהגנה הטבעית של השיניים ועלול להגביר רגישויות.

צחצוח נכון: חשוב לצחצח בעדינות כדי לא לפגוע בחניכיים ובשיניים. הניחו את המברשת על קו המפגש בין החניכיים לשיניים כאשר סיבי המברשת מוטים בזווית של 45 מעלות לכיוון החניכיים. על הצחצוח להיות עדין בתנועות מעגליות. הקפידו להגיע עם המברשת גם לאזור שיני הבינה.

חשוב לזכור לנקות בין השיניים בעזרת חוט דנטאלי, קיסמים בחתך משולש ומברשות בין השיניים.

ניקוי הלשון: על הלשון מצטבר רובד חיידקים אשר מפרק את שאריות המזון ומייצר תרכובות גופרית ותרכובות אחרות, ניקוי הלשון עם מנקה לשון הוא חלק חשוב בשמירה על היגיינת הפה.

לתזונה חשיבות מרובה בשמירה על בריאות השיניים. ריבוי פחמימות בתזונה במיוחד לחם לבן, מתוקים וממתקים המופיעים בתזונה פעמים רבות במשך היום יפגע בבריאות השיניים. חשוב לאכול ארוחות מסודרות ולא להרבות באכילה בין הארוחות. אם יש אפשרות  לצחצח שיניים אחרי כל ארוחה כמובן שכדאי.

שתף את הפוסט

פוסטים אחרונים

טיפוח ובריאות
טיפים לתזונה נכונה בסתיו

 טיפים לתזונה נכונה בעונת המעבר התנהלות נכונה בסתיו ובחורף תסייע לנו לשמור על בריאות טובה  ומערכת חיסון חזקה, קבלו כמה טיפים מרפואת האיור וודה על

קרא עוד »
טיפוח ובריאות
אשווגנדה וויתניה משכרת

אדפטוגן, מוריד רמות סטרס וחרדה, מחזק ותורם לשיפור את הכושר הגופני ומסייע להתמודד עם המועקות, החרדות והמתחים של חיי היומיום. הכירו את האשווגנדה, צמח מרפא

קרא עוד »
דילוג לתוכן